Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens - Золотиста картопляна нематода

Фахівцями відділу фітосанітарного аналізу в партії ґрунту, що надійшов з республіки Молдова було виявлено регульований шкідливий організм, обмежено поширений на території України Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens - Золотиста картопляна нематода (цисти в живому стані). 

Паразитує золотиста картопляна нематода на коренях (зрідка бульбах) картоплі, томатів, баклажанів та деяких інших видів пасльонових (Solanaceae). Найбільш вразливою культурою є картопля. Личинки 2-го віку можуть переходити в стан спокою і залишатися життєздатними знаходячись в цисті, при цьому їх відродження може продовжуватися протягом 25 і більше років.

Станом на 01.01.2023 р. у Вінницькій області золотиста картопляна нематода поширена у таких районах: Вінницький (Іллінецький, Липовецький, Немирівський, Оратівський); Жмеринський (Барський), в тому числі у 12 населених пунктах. Площа зараження становить: 158,29 га – присадибні ділянки;  47,08 га  - господарства всіх форм власності.

Фахівці відділу фітоаналізу проводять фітогельмінтологічну експертизу на виявлення цист картопляної нематоди згідно з ДСТУ 7406:2013 за загальноприйнятими методиками. У разі виявлення регульованих шкідливих організмів просимо звернутися в Державну установу «Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія» за адресою: м. Вінниця, 4-й провулок Л. Каденюка, 9. тел. (0432) 46-47-01.