Феромонний моніторинг

Феромонний моніторинг за останні десятиріччя став основним і найбільш рентабельним способом вчасного виявлення, контролю розповсюдження і оцінки динаміки чисельності шкідників порівняно з існуючими методами. Застосування феромонних пасток для виявлення і спостереження за розвитком шкідників відрізняється простотою, безпечністю і ефективністю. Вони дозволяють оперативно і вчасно прогнозувати появу шкідливої стадії фітофагів, контролювати динаміку чисельності на місцевому і регіональному рівнях та приймати рішення щодо оптимальних строків і обсягів проведення захисних заходів. Однією з важливих переваг феромонного моніторингу є вчасність виявлення вогнищ регульованих шкідливих організмів.

Феромонна пастка є абсолютно екологічно безпечним пристроєм для визначення поширення та динаміки чисельності того чи іншого шкідника. Вона складається з хімічної принади та картонного або пластмасового корпусу, на який нанесено тонкий шар ентомологічного клею.

Феромонні пастки ефективні для захисту:

- сільськогосподарських культур (плодово-ягідних, овочевих, декоративних);

- складів із зерном, борошном, какао, тютюном і багато інших продуктів;

- хвойних і листяних лісів.

Використовувати такі пастки можна у будь-який період, на відміну від хімічних засобів. Тому в деяких випадках вони ефективніші за пестициди, адже деякі шкідники є витривалими або швидко адаптуються до них.

В Україні феромонні пастки широко застосовуються для виявлення, локалізації і знищення вогнищ багатьох шкідливих організмів. Як свідчить практика, застосування феромонного моніторингу для нагляду за розвитком шкідників дає змогу на 20-30% зменшити хімічні обробки, та підвищити продуктивність праці на 75%, а собівартість робіт знизити на 70%.

Спеціалісти Вінницької фітолабораторії спільно з фітосанітарними інспекторами також приймають участь в обстеженнях та моніторингу земель сільськогосподарського та іншого призначення за допомогою феромонних пасток. Метою цього заходу є встановлення фітосанітарного стану території Вінницької області.

Наша адреса: 21027, м. Вінниця

вул. Келецька 53, к. 311

тел.: (0432) 46-47-01

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.