Новини

Ідентифіковано насіння бур’яну-паразита Повитиці

Фахівцем відділу фітосанітарного аналізу було виявлено та ідентифіковано насіння бур’яну-паразита Повитиці – Cuscuta Spp. (в кількості 24 шт/зр.).

Повитиці – стеблові паразити, що не мають коренів та справжніх листків, втратили здатність до фотосинтезу та отримують всі поживні речовини мінеральні солі та воду виключно за рахунок рослин-господарів. При цьому вони глибоко проникають в покривні тканини зараженої рослини своєрідними присосками (гаусторіями). Уражені рослини неможливо врятувати.

Повитиці розмножуються насінням, яке має тверду шорстку структуру, не втрачає схожості навіть проходячи через шлунково-кишковий тракт тварин.  Зберігається насіння в грунті більше десяти років. Також паразит може розмножуватись вегетативно шматочками стебел, тому бур’ян має можливість переміщуватись від первинного місця проростання на великі відстані. Більшість видів повитиць паразитують на дводольних рослинах.

На відміну від кореневих паразитів, повитицям для первинного проростання не потрібні кореневі виділення рослин-господарів. Молода рослина повитиці після проростання може існувати до 2-7 тижнів поки не знайде рослину, на якій буде паразитувати. Одна рослина повитиці, що розвинулась з 1 насінини дає до 20000 насінин та може утворювати осередок зараження діаметром до 6 м2. Основна маса розгалужених стебел повитиць знаходиться в середній та верхній частинах заражених рослин. Повитиці наділені природною здатністю, так би мовити, маскувати своє насіння, роблячи його схожим на насіння окупованих ними рослин. Вони переносять вірусні інфекції, містять алкалоїди, що може призвести до захворювань та навіть загибелі тварин.

 

Провідний фахівець відділу фітосанітарного аналізу

Кухарчук В.В.

Схожі статті

Інформація

Лабораторія акредитована НААУ відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 (EN ISO/IEC 17025:2017, IDT; ISO/IEC 17025:2017, IDT) у сфері: фітосанітарна експертиза (ентомологічна, мікологічна, фітогельмінтологічна, гербологічна, бактеріологічна, віросологічна) продуктів рослинного походження та інших об'єктів регулювання у сфері карантину рослин; визначення посівних якостей насіння та відбирання проб

ㅤㅤㅤㅤ

На сайті 3476 гостей та 0 користувачів